IPL

EME  IPL Med

 

Nežiaduce chĺpky na tele a tvári predstavujú estetický problém rovnako pre ženy, ako aj pre mužov. Fotoepilácia predstavuje najmodernejšie a najdostupnejšie riešenie, ktoré umožňuje dlhodobé a úplné odstránenie nechceného ochlpenia.

 

Certifikované zdravotnícke zariadenie IPL Med. Technológia pulzného svetla umožňuje:

  • permanentné odstránenie chĺpkov z tela
  • liečbu vrások
  • fotoomladzovanie
  • akné
  • odstránenie cievnych lézii

 

V estetickej medicíne je pulzné svetlo taktiež používané pre omladenie pleti, odstraňuje zmeny farby pleti, ružovka (rosacea), strie.

  

Dĺžka liečby závisí od typu a rozsahu liečby. Zvyčajne je potrebných 8 až 12 sedení, aby sa prejavil dlhotrvajúci výsledok. Avšak foto-omladzovanie pleti poskytuje okamžité výsledky, pleť je viac zrelaxovaná, elastická a plnšia. Dôvodom je prijaté teplo, ktoré aktivuje všetky procesy produkcie kolagénu a syntézy elastínu. Pár sedení taktiež postačuje na liečbu telangiectasie a akné. 

 

Výhody pulzného svetla:

  • bezbolestná liečba
  • rôzne spôsoby použitia (liečba akné, epilácia …)
  • dovoľuje liečbu väčších oblastí tela
  • žiadne vedľajšie účinky

 

Čo je to IPL epilácia a ako funguje?

Fotoepiláciu vykonávame pomocou najmodernejšej technológie na trhu. Využívame prístroj IPL MED, ktorý pracuje na báze širokospektrálneho svetla IPL.

Pri IPL epilácii (tiež známej ako fotoepilácii) na rozdiel od bežnej depilácie (holenie žiletkou, depilačné krémy,…) dochádza k dlhodobému odstráneniu chĺpkov. Počas ošetrenia pulzné svetlo pomocou selektívnej fototermolýzy napáda farbivo (melanín), ktoré sa nachádza v chĺpkoch.

Vlasové korienky, teda folikuly, sú tepelne narušené. Toto úmyselné poškodenie korienkov má za následok postupné vymiznutie ochlpenia v ošetrovanej oblasti (ide teda o úplnú epiláciu). Intenzívne pulzné svetlo dokáže zachytiť chĺpky všetkých farieb, aj svetlé a šedivé chĺpky.

Podmienkou úspešného narušenia folikuly je, aby sa chĺpok nachádzal vo svojej aktívnej rastovej fáze. Chĺpky, ktoré sú v kľudovej fáze, obsahujú iba veľmi malé množstvo farbiva a preto ich pulzné svetlo nedokáže eliminovať. Práve preto je dôležité ošetrenie opakovať v odporúčaných intervaloch – zaistí sa tak, že zasiahnuté budú takmer všetky chĺpky v rastovej fáze. Počet potrebných ošetrení je vždy individuálny a závisí predovšetkým od individuálnych vlastností kože. Výsledok môže byť tiež ovplyvnený hormonálnymi výkyvmi (hormonálne lieky, tehotenstvo, menopauza,…).

Výhodou tejto technológie je, že pri nej nedochádza k narušeniu alebo iritovaniu kože a pri dodržaní odporúčaní sú výsledky dlhodobé.